حذف تبلیغات
قالب وبلاگ سه ستونه جهانگردی قالب وبلاگ جهانگردی :

قالب وبلاگ سه ستونه با موضوع سفر و جهانگردی.

قالب جهت استفاده از وبلاگ هایی که در زمینه جهان گردی و تورهای مسافرتی فعالیت میکنند بسیار مناسب است.

قالب وبلاگ جهانگردی :

قالب وبلاگ سه ستونه آبی با موضوع جهانگردی تور مسافرتی تور خارجه و تور های لحظه آخری برای وبلاگ های جهان گردی بلاگفا میهن بلاگ رزبلاگ و پرشین بلاگ.

جهانگردی یا اکتشاف به عمل جستجوکردن یا مسافرت کردن در زمین یا فضا برای یافتن یا کشف منابع و اطلاعات انجام می‌گیرد.

عمل جهانگری توسط همه جانداران غیر ثابت (متحرک) انجام می‌گیرد که شامل همه گونه‌های حیوانات و انسان‌ها می‌گردد و اوج آن در اروپا عصر کاوش بود که انسان برای شناخت بیشتر از دیگر نقاط زمین انجام داد و برای اکتشافات علمی می‌توان به اکتشافات بعد از عصر کاوش نام برد.

جهانگردان و کاشفان

جهان گردان برای کشف ناشناخته‌ها و آشنا شدن با فرهنگ مردمان و سرزمین‌های گوناگون، به جای جای جهان سفر می‌کنند. ما به کمک سفرنامه‌های جهان گردان بزرگ، چیزهای زیادی دربارهٔ زمین آموختیم.

فنیفی‌ها

فنیفی‌ها از نخستین ماجراجویان بی باکی بودند که حدود ۳ هزار سال پیش، در دریای مدیترانه دریانوردی می‌کردند. آنان، آفریقا را دور زدند و جسورانه به دریای آتلانتیک نیز سفر کردند. پوتیاس، دریا نورد یونانی،۳۰۰ سال پیش از میلاد، در اقیانئس آرام به سفر خطرناکی دست زد.

جهان گردان چینی – تور تایلند

زانگ کیان نخستین فردی بود که در ۱۳۸ سال پیش از میلاد، در آسیا ی مرکزی به کاوش پرداخت. سال‌ها بعد، جادهٔ ابریشم در این منطقه کشیده شد و شرق و غرب را به هم پیوند داد. دریادار زنگ، به دستور امپراتور یونگل، بین سال‌های ۱۴۰۵ و ۱۴۳۳ میلادی، هفت سفر دریایی انجام داد. ناوگان او به اندونزی، هندوستان، ایران، مکه و شرق آفریقا رفت و او توانست با فرمان راویان آن سرزمین‌ها رابطهٔ سیاسی برقرار کند و نفوذ سیاسی چین را به آن سوی آسیا گسترش دهد.

جهان گردان مسلمان – سفر های داخلی

اختراع قظب نما را به چینی‌ها نسبت دادند. اما چینی‌ها کاربرد این ابزار مهم را در دریانوردیاز مسلمانان آموختند. در زمان مامون عباسی، دریانورد ایرانی از بندر بصرهتا چین سفر می‌کردند و رابطهٔ بازرگانی بین دو منطقه برقرار شد. بین سال‌های ۱۳۲۵ تا ۱۳۵۰ میلادی (قرن ششم هجری قمری)، ابن بطوطه حقوق دانی از مراکش، به روسیه، آسیا ی مرکزی، هندوستان، جنوب چین و آفریقا سفر کرد و گزارش‌های دقیقی از سفرهای خود نوشت.

جهان گردان اروپایی – تور مسافرتی

وایکینگ‌ها نجستین جهانگردان اروپایی بودند. آن‌ها قرون وسطی به آمریکا، مراکش و بغداد سفر کردند. نخستین گزارش اروپاییان آسیا ی مرکزی در سال ۱۲۴۵ میلادی نوشته شد. مارکو پلو نیز مشهور ترین جهان گرد اروپایی قرون وسطی است که در سال ۱۲۷۵ به دربار قوبیلای خان در چین راه یافت و سال‌ها در آن جا کار کرد. او در سال ۱۲۹۵ میلادی به زادگاهش، ونیز در ایتالیا، بازگشت و گزارش‌های خود را در بارهٔ سفرهایش نوشت.

 

قالب وبلاگ جهانگردی,قالب وبلاگ جهان گردی,قالب وبلاگ تور مسافرتی,قالب وبلاگ مسافرت,قالب وبلاگ تعطیلات نوروزی,قالب وبلاگ تور لحظه آخری,قالب وبلاگ تور کیش,قالب وبلاگ تور دبی,قالب وبلاگ تور تایلند,قالب وبلاگ بلاگفا,قالب بلاگفا

 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تبلیغات متنی
|| خرید تبلیغات متنی
قالب وبلاگ رایگان | قالب جدید | آوازک rss ارتباط با ما