حذف تبلیغات
قالب دو ستونه دکوراسیون قالب دو ستونه مطالعه قالب دو ستونه ربات قالب دو ستونه طبیعت

 

ربات:

ربات و رباتیک بشر نام علمی homo-sapiens یا «مرد خردمند» را به خود نسبت داده است، زیرا قابلیت های ذهنی و حسی ما برای زندگی روزمره بسیار مفید هستند. حوزه هوش مصنوعی (artificial Intelligence) سعی دارد تا موجودیت های هوشمند را درک کند. از این رو یکی از علل مطالعه آن، بیشتر دانستن در مورد خودمان است، اما برخلاف فلسفه و روانشناسی – که آنها نیز به هوشمندی مرتبط هستند – هوش مصنوعی سعی دارد به همان خوبی که آنها را می فهمد، به ساخت آنها نیز قادر شود. لطفان ادامه ی مطلب رو در ادامه مطالب دنبال کنیدEXEXدلیل دیگر برای مطالعه هوش مصنوعی، جالب و مفید بودن این موجودیت های هوشمند است. هوش مصنوعی محصولات مهم و مؤثر زیادی در مراحل اولیه توسعه اش تولید کرده است. اگر چه هیچ کس نمی تواند آینده را به طور مشخص پیش بینی کند، اما آشکار است که کامپیوتر هایی هوشمند همردیف با انسان، تأثیر بسزایی بر زندگی روزمره و همچنین برآینده خواهد داشت. روبات یک ماشین الکترومکانیکی هوشمند است که می توان آن را بارها برنامه ریزی کرد.

چندکاره و کارآمد و مناسب برای محیط است. کلمه روباتیک (robatics) را اولین بار «ایزاک آسیموف» در یک داستان کوتاه ارائه کرد. ایزاک آسیموف (۱۹۹۲-۱۹۲۰) نویسنده کتاب های توصیفی درباره علوم و داستان های علمی – تخیلی است. در سال ۱۹۵۴ میلادی، عصر روباتها با ارائه اولین روبات آدم نما از طرف «جرج دوول» (George Devol) شروع شد. امروزه ، ۹۰ درصد روباتها، روباتهای صنعتی هستند ، یعنی روباتهایی که در کارخانه ها، آزمایشگاه ها، انبارها، نیروگاه ها، بیمارستان ها، و بخش های مشابه به کارگرفته می شوند.

در سال های قبل، بیشتر روباتهای صنعتی در کارخانه های خودروسازی به کارگرفته می شدند، ولی امروزه تنها حدود نیمی از روباتهای موجود در دنیا در کارخانه های خودروسازی به کار گرفته می شوند. مصارف روباتها در همه ابعاد زندگی انسان به سرعت در حال گسترش است تا کارهای سخت و خطرناک را به جای انسان انجام دهند.

دکوراسیون:

آرایه گری یا دکوراسیون در زبانزد و اصطلاح نمایشنامه و سینما، فن آراستن و تزیین صحنه نمایش یا صحنهٔ بازی در سینما است.

اگرچه در میان عامه به نادرست گاهی این واژه به جای دکور و به منظور بیان چگونگی چیدمان و آرایش وسایل در خانه به کار می‌رود. دکوراسیون به اجزا و کالایی گفته می‌شود که باعث زیبایی محل مورد نظر می‌شود.

در دکوراسیون داخلی به عنوان مثال برای خانه می‌توان از وسایلی مثل تابلوفرش یا هر کالای دیگری که به زیبایی محل کمک کند، استفاده کرد. هنر دکوراسیون کار سخت و حرفه‌ای است که امروزه در دانشگاه‌ها به عنوان یک شغل تدریس و آموزش داده می‌شود.

دیدگاه خود را ارسال کنید
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تبلیغات متنی
|| خرید تبلیغات متنی
قالب وبلاگ رایگان | قالب جدید | آوازک rss ارتباط با ما