حذف تبلیغات

google-page-rank

پیج رنک چیست ؟

در بیانی ساده پیج رنک (PageRank) سیستمی است که با الگروتیم های پیچیده میزان نفوذ و قدرت یک صفحه وب را بر اساس معیارهایی که عمدتا بر میزان لینک های ورودی تکیه دارد، محاسبه می کند و امتیازی برای آن صفحه در نظر می گیرد (این امتیاز در موتور جستجوی گوگل بین ۰ تا ۱۰ است)، این سیستم ابتدا توسط گوگل پایه گذاری و به کار گرفته شد، اما امروزه بیشتر موتورهای جستجوی از آن پشتیبانی می کنند.

 

نحوه محاسبه پیج رنک چگونه است؟

محاسبه پیج رنک توسط الگوریتم ها و فورمولهای بسیار پیشرفته صورت میگیرد، به صورت خلاصه میتوان گفت، هرقدر تعداد سایتهایی که به شما لینک داده باشند زیادتر باشد، به همان اندازه پیج رنک شما افزایش خواهد یافت، به فرض اگر صد صفحه با پیج رنک ۰ شما را لینک کنند، شاید ارزش آن معادل دریافت یک لینک از یک صفحه با پیج رنک ۲ باشد، لذا میزان صفحاتی که لینک می دهند چندان مهم نیست. پیج رنک گوگل تقریبا بین هر ۳ الی ۶ ماه بروزرسانی میگردد که البته این تنها یک تخمین از دوره های گذشته میباشد.

 

اهمیت پیج رنک به چه میزان است؟

Page Rank  یکی از چندین عامل موثر بر رتبه بندی نتایج گوگل است و تاثیر زیادی بر آن دارد، از طرف دیگر این فاکتور که عددی بین ۰ تا ۱۰ است معیار مناسبی برای تعیین میزان محبوبیت و اعتبار سایت شما از دید بازدیدکنندگان خواهد بود که تاثیر زیادی بر جذب تبلیغات در سایت خواهد داشت. امروزه معیار اکثر سایت های اینترنتی در ارائه تبلیغات رتبه پیج رنک سایت ها میباشد.

 

چگونه پیج رنک خود را افزایش دهیم ؟

بهترین راه برای افزایش پیج رنک، کسب لینک ورودی به سایت از صفحاتی با پیج رنک بالا است. شما میتوانید با دیگران تبادل لینک کنید ولی این کار را فقط با صفحات مرتبط و به تعداد محدود انجام دهید.

در مطالب خود صفحات دیگر خود را لینک کنید، این کار باعث افزایش رتبه دیگر صفحات شما نیز خواهد شد البته لازم به ذکر است تعداد زیاد لینک داخلی در رتبه بندی گوگل تاثیر منفی خواهد شد.

سعی کنید همیشه مطالبی با درصد سئو بسیار مناسب ارسال کنید، مطالب با درصد سئو بالا در لینک های ابتدایی جستجو گوگل قرار خواهند گرفت، رتبه سایت گوگل ۱۰ میباشد و در ورودی به سایت شما از هر لینکی مفیدتر خواهد بود.

 

پیج رنک وبلاگ / سایت شما چقدر است ؟

سایت آوازک ابزاری را برای شما فراهم آورده است که به کمک آن میتوانید رتبه گوگل خود را در وب سایتتان به نمایش بگذارید. رتبه شما پس از بروز رسانی گوگل بصورت اتوماتیک بروز خواهد شد و دیگر نیاز به دریافت کد جدید نیست.

این ابزار در ۸ طرح مختلف و هر طرح با ۶ رنگ بندی متفاوت  و کاملا اختصاصی طراحی شده است.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تبلیغات متنی
|| خرید تبلیغات متنی
قالب وبلاگ رایگان | قالب جدید | آوازک rss ارتباط با ما